10 найпоширеніших помилок при наданні першої допомоги

Сьогодні, 9 вересня 2017 року, весь світ відзначає Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Про це повідомляє ЩZ.

З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення виступають члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

First Aid Kit

DLG Images /www.flickr.com

Фахівці Центру сімейної медицини оприлюднили 10 найпоширеніших помилок при наданні першої допомоги, які ми часто допускаємо через незнання.

1. Опіки не можна мазати маслом

Масло створює шар, який заважає кисню дістатися до рани. В результаті рана не буде гоїтися і біль посилиться.

Краще охолодити обпечене місце. Якщо опік невеликий, то його можна просто підставити під холодну воду. При значному пошкодженні обробити прохолодною водою, накласти стерильну пов’язку (без вати) і звернутися до травматолога.

Якщо застосовувати пантенол, то потрібно вибирати не мазь або крем, а піну, яка забезпечує доступ кисню до рани.

2. Відкриту рану не можна змащувати йодом і зеленкою

Спиртовий склад цих засобів посприяє створенню хімічного опіку, який буде гоїтися довго і може залишити рубець.

Для дезінфекції використовуйте перекис водню, а зверху накладіть марлеву пов’язку.

3. Обмороження не можна розтирати

Якщо на морозі побіліли вуха, пальці, щоки, ми починаємо їх якомога сильніше розтирати. Але робити цього не можна! Адже відбувається спазм судин, погіршується кровообіг і судини стають ламкими. Розтираючи обмороження, ми наносимо шкірі мікротравми.

Якщо відморозили вуха, пальці, щоки, потрібно піти з морозу і поступово відігрітися. Нехай тіло саме «відтане» в теплому приміщенні. При цьому потрібно допомагати йому зігріватися зсередини, але не алкоголем, звичайно, а гарячим чаєм, краще солодким.

4. При лихоманці і високій температурі не можна кутатися

При підвищенні температури погіршується терморегуляція. Гарячому тілу стає холодно, так як збільшується різниця температури тіла і кімнати. Це викликає відчуття ознобу. Звичайно, відразу хочеться більше укутати, обійнятися з грілкою. Але таким чином ми не даємо тілу охолонути і знизити температуру.

У разі підвищення температури, потрібно розкритися, прикласти до лоба холодну мокру хустку і випити жарознижуюче.

5. Якщо подавився – не можна плескати

Якщо хтось при нас поперхнувся, ми послужливо пропонуємо поплескати по спині. Але такий спосіб може лише погіршити ситуацію. Найправильніше в такий момент – кашель. Якщо ж плескати по спині, предмет, яким подавився потерпілий, може просунутися ще глибше в дихальні шляхи.

6. Закладений ніс не можна гріти

Нагрівання перенісся при нежиті навіть небезпечно, так як судини розширені. Тепло може тільки посилити відтік слизу, а в пазухах розвинеться запалення, що може привести навіть до менінгіту.

У разі нежитю судини, навпаки, потрібно звужувати.

7. У разі нещасного випадку не можна застосовувати тепло

Вивихи, розтяжки, удари супроводжуються набряком тканин. Тепла грілка лише посилить набряк і больові відчуття.

Буде правильно обмежити рухи, прикласти лід і дістатися до травмпункту.

8. При кровотечі з носа не можна закидати голову

Це не допоможе зупинити кровотечу, але змінить її напрямок – кров піде в носоглотку і навіть може піти в шлунок і викликати криваву блювоту.

Треба сісти прямо, злегка нахилившись вперед. У ніздрі помістити тампон з перекисом водню, а на перенісся накласти холод.

9. Алкоголь не замінить «анестезію»

Спирт дійсно діє як «анестетик», а це небезпечно. Адже, що не відчуваючи болю при травмах, людина робить зайві рухи, чим посилює свої травми. Лікарю теж непросто з п’яним пацієнтом, так як той не може описати свій стан і свої відчуття. Більш того, багато знеболювальних та інших препаратів несумісні з алкоголем.

10. Марганцівка може нашкодити

Ще наші бабусі при отруєннях користувалися марганцівкою. Марганцівка, звичайно, вбиває інфекцію, але використовувати її потрібно обережно, адже вона являє собою скупчення мікрокристаликів. Проблем в тому, що кристали розчиняються у воді не до кінця (розчиняються повністю тільки при кип’ятінні). Після повного розчинення розчин марганцівки ще потрібно пропустити через хороший фільтр, наприклад, через кілька шарів марлі. А потрапивши на слизову шлунка, кристал марганцівки може викликати серйозний хімічний опік.

COMMENTS

DISQUS: 0