Відтоді, як світ став відкритим, інтернет – доступним, а культури інших країн перестали бути чимось таємним та неосяжним, різні народи стали переймати традиції один одного значно швидше. Так, в Україні дедалі більше людей святкують Китайський новий рік і Хелловін. Також ми радо переймаємо красиві традиції, пов’язані зі звичними для нас світами. Як от, наприклад, різдвяний вінок, який українці вішають на двері. Разом з тим, не всі знають, звідки походить ця традиція.
Німецький лютеранський теолог Іоганн Гінріх Віхерн взяв на виховання декількох дітей із бідних сімей. В очікуванні свята діти постійно запитували вихователя, коли ж настане Різдво. У 1839 році Віхерну спала на думку ідея – змайструвати зі старого дерев’яного колеса вінок, прикрашений двадцятьма чотирма малими червоними і чотирма великими білими свічками. Щоранку в цьому вінку запалювалося по одній маленькій свічці, до яких по неділях додавалася велика свічка. Так діти могли самостійно з’ясувати, скільки часу залишилось до Різдва, а їх очікування прикрашало світло святкових свічок.
Та хоч традиція саме різдвяного вінка і запозичена, все ж вінок як такий не чужий нашим традиціям. Українці з прадавніх часів асоціюють вінок з безкінечністю роду, а рослини, вплетені в нього за давніми віруваннями захищають від злих духів, надають здоров’я та силу.
Сучасний світ ставить перед нами нові виклики. Хоч змайструвати різдвяний вінок кожен може сам, проте не завжди під рукою можуть бути потрібні матеріали та рослини. Особливо, в умовах міста. Та це вже давно не проблема для мешканців американських мегаполісів, які роблять свої різдвяні вінки буквально з будь-чого. ЩZ підібрав для своїх читачів найцікавіші варіанти, як майже традиційних, так і абсолютно новаторських варіантів вінків.
1. Вінок із засушених квітів, червоних перців, шишок та гранатів у колоніальному Вільямсбургу.
2. Вінок з м’якими іграшковими сердечками.
3. Яблуневий різдвяний вінок Чиказького ботанічного саду.
4. Різдвяний вінок із сушених квітів, фруктів, овочів, хмелю та паличок кориці.
5. Вінок із винних корків та хвойних гілочок у колоніальному Вільямсбургу.
6. Червоний вінок з сушених перців та ягідок.
7. Зелений різдвяний вінок з фетру.
8. Вінок з сушених гілочок, фізалісу, та колосків у колоніальному Вільямсбургу.
9. Експериментальний вінок з пустих пивних бляшанок.
10. Простий кутовий віночок для вікна лише з одного великого яблука і сухих гілочок.
11. Вінок-прикраса для ялинки з ґудзиків та булавок.
12. Різдвяний вінок з хелловінським змістом із ялинковий прикрас.
13. Різдвяний вінок з червоних та зелених стрічок.
14. Вінок із одноразових кавових стаканчиків – ще один експеримент.
15. Різдвяний вінок з гілочок шипшини.
16. Різдвяний вінок з морськими камінцями та мушлями.
17. Різдвяний вінок із сухого листя у стриманих кольорах.
Бажаємо вам натхнення!
COMMENTS