Львів – перше місто України, в якому впровадили електронний квиток

На одному з маршрутів Львова сплатити за проїзд в електротранспорті тепер можна безконтактно – за допомогою смартфона. Наразі проект експериментальний і діє лише на трамвайному маршруті №8. Однак надалі його планують поширити на весь електротранспорт міста. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Безготівковий розрахунок за надання послуг з перевезення пасажирів відбуватиметься з використанням програмно-технічного комплексу самообслуговування «Приват24», однак скористатися системою зможуть клієнти й інших банків.

«Сьогодні оплата за проїзд у трамваї №8 займатиме буквально 2 дотики, тобто 20-40 с. Це унікальна технологія, і мені дуже приємно, що Львів – це місто в Україні, яке нею скористалось», – відзначає директор Північно-Західного регіонального управління ПриватБанку Андрій Якимів.

Аби скористатися послугою, необхідно буде завантажити на смартфон мобільний додаток «Приват24» і відсканувати QR-код, зображений на спеціальних наліпках у трамваї або на зупинці транспорту. Під час поїздки оплачений квиток потрібно буде «закомпостувати» прямо в смартфоні та пред’явити чи контролеру.

«Додам, що Рада в другому читанні підтримала законопроект №4121, який дає можливість також запускати електронний квиток, який, однак, давно готовий у Львові. Окрім цього, ще 1,5 року тому ми запустили Картку мешканця, яка даватиме можливість сплатити за проїзд безконтактно. Тобто, кожен зможе обрати для себе те, що буде зручнішим: чи то мобільним телефоном, чи то – Карткою мешканця. І тут Львів, як і завжди, є драйвером таких інноваційних процесів», – підкреслює радник міського голови Львова Яніка Мерило.
COMMENTS

DISQUS: 1