Біолог розповіла, чи можна пити воду під час їжі

Популярнішими за обговорення скільки потрібно пити води, є лише дискусії, як її потрібно вживати з їжею – до, під час або після. Їжу можна запивати водою, а можна і не запивати. Головне правило – пити, коли хочеться. Більше про воду, скільки і коли її пити розповідає біолог та наукова блоґерка Дарія Прокопик, йдеться на сайті МОЗ.

Splashed!

Shaer Ahmed / www.flickr.com

Про норми води і графік пиття

Споживати достатньо рідини важливо людям будь-якого віку. Пити слід тоді, коли ми відчуваємо спрагу, незалежно від прийомів їжі. Немає єдиної для усіх норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану (наприклад, вагітним жінками й матерям, що годують, слід пити більше), і їжі, яку ми споживаємо. Надійним показником достатньої гідрації є колір сечі – вона має бути солом’яно-жовтого відтінку. Темний колір свідчить про сильну нестачу води.

Втім, літні люди й діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу, і більш ризикують наразитися на зневоднення. Тому їм слід нагадувати про пиття.

Докладніше про питтєвий режим і здорове харчування в Рекомендаціях МОЗ щодо здорового харчування дорослих.

Скільки води треба пити дітям

Тіло дітей містить більше води, ніж в дорослих, і тому їм критичніші втрати води. Крім того, діти активно рухаються, та більше втрачають вологу через шкіру (читайте більше тут: https://goo.gl/cqrTSJ, https://goo.gl/xJgGjt).

Діти, що пили достатньо, в тестах на увагу і пам’ять мали кращі результати. Недостатня гідрація призводить до закрепів, поганого травлення, агресії й просто, здавалося б, безпричинного вередування. Дітям радять споживати воду впродовж всього дня, та особливо під час активних ігор чи занять спортом, (читайте більше тут: https://goo.gl/Z7ycW6).

Ми отримуємо рідину із води, напоїв, їжі, зокрема, овочів, фруктів, супів, та внаслідок окислення жирів. Єдиних норм споживання рідини не може, але приблизно поради такі:

  • Немовлятам від 8 місяців: 150 мл/кг ваги на день
  • Дошкільнятам: 100 мл/кг ваги на день
  • Підліткам: 50 мл/кг ваги на день

Якщо дитина їсть тверду і суху їжу, або активно грається, чи довкола спекотно і сухо, або хворіє, то потреба в рідині зростає (читайте більше тут: https://goo.gl/xJgGjt).

Тому дуже важливо, щоб дитина завжди мала доступ до питної води.

COMMENTS

DISQUS: 0