Фільми українською просто неба: у Вінниці відкрився безкоштовний кінотеатр

Як тільки починає темніти на площі біля кав’ярні «Чорна кішка — білий кіт» з’являється проектор та чорні піддони для сидіння чи навіть лежання. Дитяча мрія власника кав’ярні «Чорна кішка – білий кіт» стала реальністю для вінничан, які давно хотіли мати імпровізований кінотеатр на вулиці. Про це повідомляє VЕЖА.

Буквально вчора у Вінниці відкрився новий кінотеатр – під відкритим небом та безкоштовний, а фільми у ньому показуватимуться лише українською мовою. Ідея створення такого «вільного кінозалу» належить власнику кав’ярні «Чорна кішка — білий кіт» Валерію Сиверчуку. Як виявилось, все це рефлексії з дитинства.

  • Ми з батьками жили в кімнаті на 12 квадратів у гуртожитку без зручностей, а телевізори були недоступні для сім’ї з двох молодих лікарів. Але були сусіди, що виносили ввечері свій телевізор надвір, ставили на два стільці та дивились всім гуртожитком, – розповідає Валерій.

У новому кінотеатрі поки показуватимуть переважно старі радянські/українські фільми з інтелектуальним змістом, які є у вільному доступі і лише українською мовою. Власники хочуть показувати більше соціальне, історичне та документальне кіно, а також авторські короткометражки, проте для цього потрібно або купувати ліцензії, або домовлятися із режисерами. Валерій Сиверчук говорить, що буде вдячний, якщо вінничани допоможуть із наповненням кінотеатру саме українськими, сучасними стрічками.

  • У будь-якому випадку ми не показуватимемо бойовики, трилери чи інший мас-маркет. Хотілось би на площу перед Універмагом привести публіку, яка шукає інтелект-кіно та спілкування під зірками.

Загалом імпровізований кінотеатр може вмістити близько 500 осіб, адже завдяки великому екрану фільм можна побачити майже із кожної точки площі, окрім цього є 20 імпровізованих «диванів», збитих із європіддонів та пофарбованих чорною фарбою.

Точний час показів поки організатори сказати не можуть, але орієнтовно о 21.00 на екрані зявлятимуться відеоролики українських артистів, а з 22.00 — кіно. За хорошої погоди, кінотеатр працюватиме щоденно.

Фото зі сторінки кав’ярні «Чорна кішка – білий кіт»

COMMENTS

DISQUS: 0