Форум Видавців: скільки українці готові платити за друковане слово

У Львові проходить 24-й Форум Видавців. Ця подія щороку приймає тисячі книгоманів, авторів та видавців зі всієї країни та з-за кордону. Про це повідомляє ЩZ.

Окрім традиційних презентацій, читань, благодійних акцій, низки освітніх та культурних заходів, в межах Форуму проходить грандіозний книжковий ярмарок. Покупців тут ніколи не бракує. Львів’яни та гості міста знайомляться з новинками, гортають видання відомих блогерів та купують світові бестселери, українські переклади котрих за крайні три роки заповнили вітчизняний книжковий ринок.

Декілька читачів поділились з нами своїми думками про стан сучасного книговидання в Україні та розповіли, скільки коштів вони витратили на цьогорічному ярмарку.

Ігор, Львів: “Видань дуже багато. Просто очі розбігаються. Хоча витратив на Форумі небагато – 430 гривень. Купив дві книжки “Історії України від Діда Свирида”. Тут само відправив їх батькам на Херсонщину через мобільне відділення Укрпошти. Мама давно хотіла мати ці книжки.”

Василь, Черкаси: “Завжди полюю за новими іменами на Форумі Видавців у Львові. І таки впольовую. Особливо люблю презентації новинок від українських авторів. Відвідував культурні заходи, прогулявся ярмарком, але нічого поки не витратив – придивлявся. Планую купити літератури на 2-3 тисячі гривень.”

Тетяна, Київ: “Я – книгоман. Намагаюсь відвідувати всі великі книжкові події країни. Радію, що зараз з’явилося багато україномовної літератури – дійсно є з чого вибрати. На ярмарку витратила трохи більше тисячі гривень. Витратила б більше, але купила багато літератури “на рік вперед” на “Книжковому Арсеналі”, який проходив у Києві в травні.”

Оксана, Львів: “Кожного року витрачаємо сім’єю на Форумі суму еквівалентну 150-200 євро. Купуємо книжки дітям, знаходимо новинки для себе. Класику – чомусь рідше. Цього року особливо приємно бачити багато іноземної літератури, перекладеної українською. Обов’язково придбаємо щось цікаве.”

Ольга, Харків: “Обожнюю Форум Видавців. Шкода, що книжкові події такого масштабу не відбувають у моєму місті, хоча в Харкові повно видавництв і друкарень. Більшість з них представлені тут, у Львові, цього року. Мені особливо подобається те, що тут можна купити рідкісні видання та поспілкуватися з авторами. Особисто я придбала велику книгу про моду англійською (це, власне, буде подарунок подрузі на День народження) та декілька книжок від українських авторів – з автографами! Навіть не знаю, скільки витратила… Напевно, трохи більше двох тисяч гривень.”

COMMENTS

DISQUS: 0