Франкфуртський книжковий ярмарок: українські видання – найкрасивіші

Цьогоріч українські видання на Франкфуртському книжковому ярмарку, який тривав з 19 до 23 жовтня, відзначені одразу в декількох категоріях : «Global Illustration Award» (найкращі ілюстрації та обкладинки), «Stiftung Buchkunst» ( зібрання найкрасивіших книг з усього світу) та каталозі «The White Ravens», передає прес-служба Міністерства культури України.

Вперше українська книга отримала премію «Global Illustration Award 2016», перемога дісталась Творчій майстерні «Аґрафка» (львівським художникам Романі Романишин та Андрію Лесіву) за створену ними обкладинку до книжки «Джордж і таємний ключ до Всесвіту» Люсі та Стівена Гокінґів. Книга вийшла українською мовою у «Видавництві Старого Лева» і потрапила у топ-20 категорії «Обкладинка», хоча на здобуття нагороди було подано більше 10 000 робіт з більше ніж 50-ти країн.

До каталогу «The White Ravens 2016» (збірки найкращих дитячих і підліткових видань) потрапили відразу дві українські книги – «Хто росте у парку» Катерини Міхаліцін («Видавництво Старого Лева») і «Вітер з-під сонця» Оксани Лущевської (видавництво «Фонтан казок»).

Також українські книжки відзначили у колекції «Stiftung Buchkunst», де зібрано найкрасивіші книги світу з цьогорічного Франкфуртського книжкового ярмарку. З шести українських книг, які були представлені у добірці – три були створені творчою майстернею «Аґрафка» «Видавництвом Старого Лева»: «Війна, що змінила Рондо», «Шептицький від А до Я» авторів Галини Терещук та Оксани Думанської, «Чоловіки, жінки і діти» Юлії Мусаковської. Ще три українських видання – «The Ukrainian Academy of Art», що побачило світ у видавництві «Родовід», «Кайдашева сім’я» Нечуя-Лецького в оформленні Лєри Схємки від видавництва «Основи» та «Ташенька і кактус» Слави Шульц, яка вийшла у видавництві «Астра».

 

«Я спочатку був вражений, а потім дуже гордий тим, коли бачив яку цікавість викликає наш національний стенді у європейського глядача і фахівців книжкової індустрії. Мені було дуже приємно за нашу державу, коли Віце-президент Франкфуртського книжкового ярмарку Тобіас Фосс прийшов на урочисте відкриття стенду, окремо знайшов час провести нашу делегацію по всім павільйонам, оскільки побачив перспективу сучасної української літератури та значний потенціал книговидавництва України», – розповідає Міністр культури України Євген Нищук.

«По поверненню із Франкфуртського ярмарку Україна вже розпочала підготовку до книжкового форуму в 2017 році. Зокрема, планується, окрім повноцінного національного стенду, участь нашої країни в окремій секції, присвяченій літературі, пов’язаній з мистецтвом, сучасних проектах спільних з компанією Google, залучення нашої держави до книжкового бізнесу, пов’язаного з авторськими правами, активної участі у наступному книжковому ярмарку Українського інституту книги та багато інших проектів».

Похвалилася успіхом й творча майстерня “Аґрафка”. “Три наші книжки в колекції Stiftung Buchkunst – найкрасивіші книги світу 2016 на Франкфуртському книжковому ярмарку”, – повідомили ілюстратори на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.
COMMENTS

DISQUS: 0