На Мамай-горі дослідили два стародавніх скіфських поховання

Скіфи, як і інші кочовики, були народом войовничим. Про це свідчать не тільки письмові джерела, але й результати археологічних досліджень, зокрема й на Мамай-горі. Про це йдеться на сторінці археологічної експедиції на Мамай-горі у соціальній мережі Facebook.

www.facebook.com/mamaigora

“В четвер (25 липня – прим. ред.) нам вдалося дослідити два стародавніх скіфських поховання, які виявили трохи раніше за допомоги бульдозера. Він працює в експедиції завдяки підтримці небайдужих доброчинців.

На жаль, обидва поховання були пограбованими ще в давнину. Практика грабунку поховань своїми ж співплемінниками була досить поширеною серед скіфів, незважаючи на те, що за це було передбачено жорстоке покарання – на впійманого мародера очікував ковток розплавленого свинцю…

Але навіть пограбовані поховання можуть бути дуже цінними для археологів та історичної науки в цілому.

Наприклад – знайдений в одному похованні спис, який ймовірно належав воїну, та прикраси з наконечниками стріл і залишки жертовного коня у другому (амазонка?) дають корисну інформацію для дослідження культури й побуту цього давнього і загадкового племені. Більше деталей про ці комплекси ми надати вже після лабораторних досліджень та висновків антрополога.

Ці знахідки додають нам наснаги і сил щоб продовжувати дослідження і працювати навіть по 12 годин на добу під степовим сонцем, адже воно того варте!” – йдеться у повідомленні.

COMMENTS

DISQUS: 0