Найбільша рухома споруда світу: 4 енергоблок накрили Конфайментом

Не лише для України, але й для всього світу відбулася історична подія. Нарешті завершено насування безпечного Конфаймента на зруйнований 4-й енергоблок Чорнобильської АЕС. Про це, зокрема, повідомляє на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

“Ми заклали фундамент захисту цивілізації від ядерного лиха. Сьогоднішня подія стала топ-темою в світі. До неї прикута увага всіх провідних зарубіжних та українських медіа,” – повідомив Міністр.

Пан Семерак нагадав, що минуло вже 30 років з часу Чорнобильської трагедії, але лише нині 4-й енергоблок був накритий, а зона відчуження отримала шанс на відродження.

Також Міністр повідомив: “Наступний етап – листопад 2017 року. Протягом року ми маємо ввести в експлуатацію новий Конфайнмента та розпочати роботи з демонтажу нестабільних конструкцій.”

Також за інформацією, розміщеною на сторінці Президента України, задля будівництва укриття свої зусилля разом з Україною об’єднали 28 країн-донорів.

Нове укриття – найбільша у світі рухома конструкція, яка коли-небудь будувалася людством. Її розміри – 110 метрів у висоту, 257 метрів у ширину, 164 метри довжиною” – йдеться у повідомленні.
COMMENTS

DISQUS: 0