#НеБийДитину: Чи варто залякувати дітей різочками на Миколая

“Традиції”, “ментальність”, “так всі роблять”, “і мене так виховували” – це лише декілька прикладів з десятків відмовок, якими деякі дорослі виправдовують свою негідну поведінку щодо дітей. От і найближчі свята стали приводом для дискусії у суспільстві. Мова про своєрідну легалізацію побиття і залякування дітей прутиками від Миколая для нечемних дітей.

Saint Nicholas!

Mispahn / www.flickr.com

Виявляється, в деяких містах можна навіть придбати прикрашені “святкові” різочки та покласти їх під подушки дітям. Можливо, це тільки жарт і комусь він навіть може здатися цілком таки веселим. Проте чи так само сприймають його діти і чи впливає це на їх психіку і сприйняття цього дитячого свята?

Наталія Біда, одна з організаторів просвітницької роботи щодо недопущення фізичного і морального насильства над дітьми, на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook наводить слова психолога Вікторії Горбунової з книги “Виховання без травмування”: “Цього року мій п’ятирічний син дуже погано спав уніч на Миколая, переймався, що той принесе різочку, навіть плакав, адже він не завжди буває чемний і знає про це. Наші завіряння не допомагали, дитя тривожилося й не могло заснути. Він не вірив у те, що Миколай любить усіх діток і прощає їм дрібні вередульства…”

Допомогло лише те, що мама нагадала сину всі його хороші справи за рік, він відчув себе “чемним хлопчиком” і таким, що заслуговує на подарунки від Миколая, а не різочки, якими залякувало навколишнє середовище.

Активістка просить замислитись батьків: “То ж що відбувається в голові дитини, яку залякують різочками замість подарунків? А тим більше, що відбувається в її голові, якщо вона справді отримує це покарання? (навіть якщо це жарт). Чи буде вона надалі поводитися чемно, з остраху отримати чергову “відплату”? Дуже сумнівно! Не може дитина відповідати Усім вимогам та очікуванням дорослих, хотіти і робити тільки те, що від неї вимагають інші. Якщо її психіку не зламано остаточно, вона в будь-якому разі буде хоча би подумки відчувати бунт щодо небажаних їй речей чи завдань. А заодно – й вину, що вона “не така” ідеальна й хороша, як того треба батькам (чи Миколаю). А там ще й тривога, раптом помітять що вона не така? Раптом НЕ ПРОБАЧАТЬ?? Ну і образа… Навіть якщо різочка “за діло”, хіба можна позбавляти дитину свята, коли з’являється привід проявити свою БЕЗУМОВНУ ЛЮБОВ, показати що любиш її і тоді, коли вона сильна, і коли помиляється. Просто так любиш. Незалежно ні від чого.

Даруйте дітям свято! І свою любов! Адже це величезне щастя, що вони просто є, поряд з нами!”

Хочете змінити своє життя та життя своєї родини? Давайте навчатися цьому разом! Книгу Вікторії Горбунової “Виховання без травмування” можна придбати тут. Інші книжки автора шукайте тут.

Підтягнути англійську та пройти курси відповідального батьківства можна на платформі Udemy. Користувачі рекомендують курс “Батьківство без боротьби” (Parenting Without the Fights) вартістю US $45. Шукайте та знаходьте інші курси для батьків – платні чи безкоштовні.

Курси для розвитку особистості, мотивації, мислення, кар’єрного росту шукайте тут.
COMMENTS

DISQUS: 0