Ощадбанк зекономив близько 50 мільйонів гривень на ProZorro

Ставши активним учасником проведення торгів на електронному майданчику ProZorro, Ощадбанк зекономив близько 50 млн. грн. державних коштів. Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.

Загалом за півтора року банк провів у зазначеній системі закупівель не менше 1000 тендерів на загальну суму більше 750 млн. грн.

«Реформування Ощадбанку не може відбуватись без перетворень у системі закупівель. За два роки ми здійснили важливі кроки в цьому напрямі. Позаминулого року вийшли на ProZorro. Як результат – маємо десятки мільйонів зекономлених державних коштів. Їх буде спрямовано на подальшу модернізацію мережі банку. Оновлюємо відділення, збільшуємо кількість банкоматів та інформаційно-платіжних терміналів», – зазначив голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

Для забезпечення більш ефективного та відкритого проведення закупівель товарів і послуг здійснено такі ключові кроки:

1) До супроводження стратегічно важливих закупівель залучено зовнішніх радників, що мають відповідну кваліфікацію та досвід. Вони забезпечують моніторинг та супроводження всього процесу закупівлі – від розробки документації конкурсних торгів до укладення договору з переможцем торгів. Перевірку документів та супровід таких закупівель здійснює компанія PricewaterhouseCoopers, що входить до «великої четвірки» найбільших міжнародних аудиторських компаній.

2) Запроваджено редукціон – торги зі зниженням ціни. Це сприяє зниженню початкових пропозицій учасників та отриманню значного економічного ефекту.

3) Започатковано практику прямих контрактів з виробниками банківського обладнання без залучення посередників, в результаті чого ціни на продукцію знижено в середньому на 25%.

4) Розпочато перехід на електронні торги, спрощено пакет документів для кваліфікації учасників та скорочено терміни проведення процедур. Одним з успішних прикладів у цьому напрямі є застосування електронного торговельного майданчика, а саме системи електронних публічних закупівель ProZorro.
COMMENTS

DISQUS: 0