Парламент проголосував важливі “екологічні” закони

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила закони «Про оцінку впливу на довкілля» (2009а-д) і Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (3259). Про це на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook повідомляє міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

Зокрема, міністр написав: “Вітаю всю природоохоронну спільноту і паралельно дякую кожному народному депутату, профільному Комітету Верховної Ради, працівникам міністерства та апарату ВРУ за сьогоднішню роботу у парламенті.
Особлива подяку спікеру парламенту Андрій Парубій.

Ми змогли ухвалили мега важливі закони «Про оцінку впливу на довкілля» (2009а-д) і Закон «Про стратегічну екологічну оцінку» (3259). Робота над ними тривала близько двох років. Це закони, які не просто змінять підходи бізнесу у ставленні до навколишнього середовища, а перш за все – це правові механізми, які Україна має запровадити згідно своїх зобов’язань в рамках Угоди про асоціацію.

Ухвалення законопроектів цього року було одним із пріоритетів роботи нашого Міністерства.

Мені дуже приємно, що ми знайшли спільну мову з парламентом та громадськістю і підготували справді якісні документи. Це принципові закони, з яких повинна початися реформа охорони навколишнього середовища. Нарешті ми отримаємо нові механізм та стандарти, якими будуть оцінюватися різні види діяльності та ліквідують доволі багато корупційних схем, які існують, зокрема, у дозвільній системі.

Дякую ще раз всім причетним до сьогоднішньої мобілізації політичної волі у парламенті.

Я вважаю, що сьогоднішній результат голосування свідчить про можливість працювати злагоджено і уряду, і коаліції , і взагалі парламенту. За ці законопроекти голосували не тільки члени коаліції, але й інші фракції. Я був на засіданні кожної фракції. У результаті була знайдена спільна позиція. Тому тішить сьогоднішній позитивний результат! З чим ще раз вітаю всю природоохоронну спільноту і зрештою всіх українців, тому що ми живемо у спільному середовищі.”

COMMENTS

DISQUS: 0