Першу в Україні недержавну друкарню для незрячих відкрили в Луцьку

Dia Nacional do Braille é comemorado na PUC com diversas atividadesНедержавна студія друку BRAILLE STUDIO відчинила свої двері 14 жовтня 2016 року. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомив один з організаторів проекту Віталій Ткачук.

Друкарня спеціалізуватиметься на друці видань для незрячих рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Вже завтра, 18 жовтня о 10:00 в приміщенні Волинської обласної друкарні (просп. Волі, 27, коворкінг-центр “Репортер” (4 поверх) відбудеться презентація двох перших книг, надрукованих шрифтом Брайля для незрячих людей, у межах соціального проекту «Braille Studio».

Організатор зазначає: “Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” з 2006 року здійснює захист прав та основоположних свобод людей з інвалідністю по зору, сприяє їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства. “За плечима” – важливий досвід, безліч соціальних проектів, і в цій діяльності найбільш відчутною є допомога небайдужих людей та організацій: меценатів, грантодавців, волонтерів.

Поточний соціальний проект ВГО “Генерація успішної дії” спрямований на забезпечення доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення студії друку шрифтом Брайля “Braille Studio” із центрами у містах Києві та Луцьку. На сьогодні нам вдалося запустити лише луцький центр студії друку рельєфно-крапковим шрифтом Брайля за кошти небайдужих волинян: директора клініки Загурського – Тетяни Єремеєвої, очільника Благодійного фонду “Волинь 2014” – Петра Пилипюка, підтримки луцького міського голови та луцької міської ради, пересічних громадян, які перераховували кошти на відкриття друкарні “Braille Studio” у м. Луцьку.

Дуже символічно, що саме книга “Волонтери” є “першою ластівкою” соціального проекту “Braille Studio”. Проте цієї книги могло й не бути, аби не волонтерська допомога працівників ПрАТ “Волинська обласна друкарня”, які закупили спеціальний папір та здійснювали оправлення і загальне оформлення видання. Для дітей ми підготували не менш цікаву книгу волинської авторки Надії Гуменюк «Літо з амазонками».”

COMMENTS

DISQUS: 0