Пліснява на продуктах і в оселі: для кого вона є особливо небезпечною

Пліснява на продуктах, підвіконнях чи стінах оселі — явище точно не надто естетичне, водночас, зовсім не корисне для нашого здоров’я.

Про це пише Уляна Супрун на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

Багато людей вважають, що пліснява не шкідлива, тому без зайвих сумнівів споживають їжу, на якій помітні сліди “життя” плісняви, та не поспішають знищувати “грибок” у себе вдома. І дарма.

Докладно про плісняву, чи може вона бути небезпечною та як запобігти її появі, написали Мікроб і я http://bit.ly/3ay8UOK

👉 Що таке пліснява і як вона впливає на здоров’я:

Пліснява — це мікроскопічні гриби, або ж мікроміцети. Це надзвичайно різноманітна група мікробів, і до них входять не лише ті, які викликають плями на стінах. Серед цих грибів є багато важливих видів, які використовують промислово (приміром, для отримання антибіотиків) чи для виготовлення сирів. Зокрема, мікроміцети — учасники біодеградації та ґрунтоутворення.

Вдихання спор плісняви та контакт із нею може викликати подразнення дихальних шляхів та респіраторні симптоми. При тривалому контактуванні з пліснявою підвищуються ризики виникнення алергій. Окрім того, грибні метаболіти можуть виступати тригером для розвитку астми. http://bit.ly/2tJMA47

Найбільш небезпечною пліснява може бути для немовлят, дітей, людей літнього віку, людей з ослабленим імунітетом, для людей, які мають алергії, астму, а також проблеми зі шкірою (наприклад, екзему). На фоні серйозного зниження імунітету і високої концентрації спор плісняви, можуть виникати такі серйозні хвороби, як аспергільоз легень. http://bit.ly/30RQl3x

Споживати у їжу продукти, на яких з’явилася пліснява, не варто. Адже гриби можуть продукувати токсини, що у високих кількостях можуть бути небезпечні. Якщо ви помітили, що на хлібі або у банці варення з’явилася пліснява — не їжте їх та не намагайтеся позбутися плісняви локально, просто відрізавши шматок хліба з пліснявою чи забравши ложкою плісняву. Уражена грибом частина зацвілого продукту насправді значно більша, ніж здається на перший погляд.

👉 Як запобігти появі плісняви:

Контролюйте вологість вдома. Її бажано підтримувати у межах 40-60%. При вищих значеннях може зростати ризик розвитку грибків, при нижчій — страждатимуть слизові оболонки носа, очей та шкіра. http://bit.ly/3awiotX

Слідкуйте за “гігієною” приміщень і речей вдома:

→ Пліснява може з’являтися у місцях з високою вологістю, наприклад, на перших поверхах будівель або через протікання несправного водопроводу. Усунення несправностей та за необхідності використання матеріалів із фунгіцидними компонентами (фарб, ґрунтовок) може допомогти вирішити ці проблеми.

→ Також у місцях, де підвищена вологість, не варто встановлювати гіпсокартонні матеріали, адже вони малостійкі до вологості, погано просихають та навіть наскрізь можуть проростати пліснявою.

→ Утеплення холодних стін запобігає утворенню конденсату, що сприяє появі плісняви.
Дуже важливою є належна вентиляція. Не забувайте користуватися витяжкою та регулярно провітрюйте приміщення.

→ Слідкуйте, щоби у будинку ніде не застоювалась вода, ретельно сушіть речі, перед тим як класти їх до шафи, не забувайте їх відразу діставати із пральної машини та розвішувати.

→ Вчасно змінюйте фільтри в кондиціонерах і зволожувачах повітря. На них можуть виростати цілі колонії грибів, спори яких з рухом повітря можуть розповсюджуватися по приміщенню.

→ Якщо маєте домашні рослини у горщиках, слідкуйте за станом ґрунту. У разі появи неприємного запаху пересадіть рослину у інший горщик, використовуйте дренаж та очищуйте листки від пилу. Ґрунт у горщиках з рослинами також може бути джерелом спор плісняви.

👉 Якщо пліснява все-таки з’явилася:

→ Ретельно очистіть місце її появи. Для цього можна використовувати хлоровмісні мийні засоби, а також обробити місце фунгіцидами. Слідкуйте надалі за цим місцем опісля того, як його очистили.

→ Під час прибирання плісняви рекомендовано одягати захисні окуляри, довгі гумові рукавички та маску, яка закриває ніс та рот. Також бажано відкрити вікна, а двері у приміщення залишати закритими, щоби запобігти поширенню спор в інші приміщення. http://bit.ly/2NSKypc

→ У випадку якщо пліснява з’являється на шпалерах чи гіпсокартоні, такі матеріали замінюють, а стіну під ними обробляють фунгіцидами. У разі великої кількості плісняви, краще звернутися за консультацією до фахівців.
COMMENTS

DISQUS: 0