Що таке Patreon та як користуватися цією платформою

Patreon – це інтернет-майданчик, що надає творчим людям, командам та окремим проєктам можливість отримувати постійну фінансову підтримку від прихильників.

Щомісячним грошовим внеском підписники, або ж патрони, можуть підтримати митця, викладача чи незалежного журналіста (цим перелік не обмежується), а також отримувати доступ до особливого контенту на вибір автора.

Платформа популярна серед творців відео-контенту для YouTube, письменників, музикантів, ілюстраторів, викладачів, авторів вебкоміксів, подкастерів, блогерів, незалежних журналістів тощо. Це допомагає творцям отримувати фінансування напряму від підписників на постійній основі.

Як користуватися Patreon, якщо ви є творцем контенту?

На майданчику Patreon кожен може збирати своїх фанів, підписників, прихильників – одним словом – патронів, які зацікавлені у творчості конкретного творця контенту. Для того, щоб підтримати улюбленого автора, вони можуть оформити щомісячну підписку. Види підписок та ціну кожної з них встановлює сам автор. Це може бути просто список від одного долара до будь-якої суми, яка спадає вам на думку. Можна ж обіграти це цікавіше, надаючи за більшу суму більше контенту або ж ранній доступ до певних робіт.

Звичайно, буде легше збирати “донейти”, якщо у вас вже є сторінка у соціальній мережі, де б ви розповідали про свою роботу, або YouTube канал, у якого є підписники. У такому випадку, не забувайте оприлюднювати посилання на свою сторінку у Patreon в описах до відео, наприкінці статті тощо.

Чи є користування Patreon безкоштовним?

Фактично платформа Patreon бере відсоток із перерахованих вам коштів. Однак наперед сплачувати нічого не потрібно. Залежно від виду членства (Lite, pro та premium) і обсягу послуг, які надає вам майданчик, Patreon візьме від 5% до 12% комісії від перерахованих вам коштів. Змінювати вид членства й, відповідно, відсоткову ставку можна щомісяця.

Як вивести гроші з Patreon?

Сьогодні найзручнішим способом виведення коштів із майданчика Patreon є перерахунок на ваш аккаунт сервісу Payoneer. Вже з неї ви можете вивести гроші на доларовий банківський рахунок в Україні або ж на картку Payoneer, яку необхідно буде попередньо замовити й активувати (картка приходить на пошту, однак активувати її зможете лише ви). Карткою можна буде розраховуватися в українських магазинах або ж знімати кошти у банкоматах українських банків. В останньому випадку потрібно бути уважними – банкомати знімають комісію та видають кошти у гривнях.

Не хвилюйтеся, нічого складного у роботі сервісу Payoneer немає. У сайту є україномовна локалізація, блог і підтримка.

Кошти з платформи Patreon можна виводити будь-коли, якогось особливого графіку для цього майданчик не передбачає. Зазвичай гроші на ваш рахунок у Payoneer або ж на картку, надіслану вам сервісом, зараховуються впродовж 1-3 днів.

Чи вартує Patreon витрачених зусиль?

Вартує, якщо у вас є шанувальники, й ви готові створювати цікавий унікальний контент. Попри те, що для оформлення сторінки потрібні певні зусилля, а невеликі “заморочки” із виведенням коштів, можуть дещо лякати, творці контенту мають змогу отримати щомісячну підтримку від своїх фанів та однодумців.

COMMENTS

DISQUS: 0