Сімейні цінності: МОН скасувало схвальний гриф для скандального посібника

Міністерство освіти та науки скасувало позитивний висновок щодо навчально-методичного посібника з курсу “Сімейні цінності” та перевірить на ознаки дискримінації інші матеріали до цього курсу. Про це міністр освіти та науки Лілія Гриневич повідомила журналістам після наради, на якій було прийнято дане рішення, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Ми скасували позитивний висновок науково-методичної комісії для навчально-методичного посібника до цієї програми “Сімейні цінності” і відповідний лист МОН вже розіслано управлінням освіти”, – сказала Гриневич.

Вона зазначила, що інші матеріали до курсу “Сімейні цінності” також будуть переглянуті міністерством, але поки що схвальний висновок науково-методичної комісії залишається чинним.

Стосовно самого курсу “Сімейні цінності”, який рекомендовано до викладання в навчальних закладах, міністр зауважила, що він факультативний, і не всі школи застосовують його в навчальному процесі. Втім, за її словами, в тих навчальних закладах, де його викладають, можуть користуватися тими посібниками, які мають схвальний гриф міністерства.

Міністр зазначила, що наразі не може надати точні дані про кількість шкіл, які обрали цей курс. Але, на її думку, в будь-якому випадку неприпустимо у навчанні дітей використовувати матеріали, які містять ознаки дискримінації та ненауковості.

“Справа в тому, що якщо іде позитивний висновок науково-методичної комісії при Міністерстві, він повинен бути справедливий, відповідальний і це дійсно має бути текст, який можуть вивчати діти”, – сказала Гриневич.

За її словами, курс був розроблений у 2012 році, гриф “Схвалено” отримав у 2013 році. Лист Міністерства щодо рекомендацій впровадити його у навчальний процес був надісланий на виконання рекомендацій парламентських слухань, присвячених сімейним цінностям.

11. Discrimination.

© John Nakamura Remy / www.flickr.com

Гриневич зауважила, що в питанні визначення сімейних цінностей повинна бути фахова дискусія, але, перш за все, це повинна бути пошана до другої особи. За її словами, у випадку коли нав’язуються рольові моделі як для дівчат, жінок, так і для хлопців та чоловіків, це дискримінація за статтю, та порушення прав людини.

Як повідомлялося, у жовтні Міністерство освіти та науки надіслало листа управлінням освіти та науки облдержадміністрацій, КМДА та інститутам післядипломної освіти, в якому рекомендувало до викладання у загальноосвітніх навчальних закладах курсу “Сімейні цінності”. Відповідна програма до цього курсу для учнів 8-9 класів була схвалена Міністерством. Також були схвалені до використання навчально-методичний посібник “Сімейні цінності” та низка інших матеріалів для педагогічних працівників.

Втім в соцмережах деякі політики, громадські діячі та журналісти висловилися доволі критично на адресу як самої програми, так і методичних рекомендацій до неї.

28 жовтня Міністерство оприлюднило інформацію, що відносно програми курсу “Сімейні цінності” та матеріалів до неї буде здійснено перевірку на предмет науковості та недискримінації.

Нагадаємо, ми вже публікували аналіз посібника “Сімейні цінності”, який обурив як батьків з вчителями, так і журналістів.
COMMENTS

DISQUS: 0