Топ-7 книжок 2016 року, які варто прочитати цієї осені

У постійному русі життя нелегко слідкувати за новинками книжкового ринку. Разом з тим, вечори стають довшими й іноді так хочеться відволіктися від повсякденних проблем, занурившись у цікаву книжку. Або ж прочитати реальні історії сучасних героїв. Або почитати щось всією сім’єю, разом з дітьми. Пропонуємо вашій увазі наш список цьогорічних видань, які легко знайти на книжкових полицях або купити в українських інтернет-магазинах.

1. «АД 242. Історія мужності, братерства та самопожертви». Одне з найбільш очікуваних видань цього року. Книга є спільним проектом Радіо Свобода та “Клубу сімейного дозвілля”, автор-укладач – українська журналістка Ірина Штогрін. Разом з тим, це книга, написана кіборгами, адже саме 60 історій, розказаних ними про 242 дні кривавої оборони Донецького аеропорту, стали основою видання.

Придбати можна тут. Доступна також у твердій палітурці.

2. «Оповідки Еви Луни» Ісабель Альєнде. Це перша книга сучасної чилійської письменниці, журналістки, сценаристки, акторки, що вийшла друком в Україні. Переклад з іспанської – Сергія Борщевського. «Оповідки Еви Луни» – це двадцять три історії різних людей про кохання, зраду, честь та безчестя, дружбу та ворожнечу. Ці історії захоплюють, а образність і багатство мови потішить навіть найвибагливішого читача.

Перегорнути декілька сторінок та придбати можна тут.

3. «Ніцше. Самоперевершення.» Тараса Лютого. Сучасний український науковець і письменник не лише знайомить читача з біографією та ідеями одного з найвизначніших філософів ХІХ століття, а й намагається простежити трансформацію поглядів Фрідріха Ніцше на тлі тогочасної соціально-політичної ситуації, рухів, течій.

4. «Чому занепадають нації. Походження влади, багатства і бідності» Дарона Аджемоґлу і Джеймса Робінсона. Цю книгу радять до прочитання Марк Цукерберг та Білл Гейтс, вона отримала низку нагород. Автори-економісти – професор кафедри економіки Гарвардського університету Дарон Аджемоґлу та професор Школи публічної політики імені Гарріса Університету Чикаго Джеймс Робінсон – досліджували світові процеси упродовж 15 років. Історія, суспільство, політика та економіка – ось ті площини, у які вони занурились, аби зробити свої висновки про те, чому одні країни – бідні, а інші – багаті.

Прочитати уривок та придбати книгу можна тут.

5. «Кімната для печалі» Андрія Любки. В книзі молодого українського автора зібрано декілька історій, не пов’язаних між собою спільною сюжетною лінією. Разом з тим, ці оповідання мають дещо спільне. Їх об’єднує тема самотності, яка могла б здатися банальною, якби не той факт, що абсолютно різні люди, проживаючи свої унікальні, неповторні історії, мають в собі ту саму кімнату для печалі. Лише там кожен з них має можливість залишатися сам-на-сам із самим собою, у самотності, яка видається первинним і найприроднішим станом будь-якої людини. А ви маєте “Кімнату для печалі”?

Скоро в продажу.

6. «Під землею. Під водою» Олександри та Даніеля Мізелінських. Відомі польські художники й дизайнери – подружжя Мізелінських – створили захопливу книгу-алігат для дітей. Такий формат видання поєднує в собі одразу два літературних твори. Ця яскрава повноколірна книжка допоможе вам познайомити своїх малюків з великими таємницями підземного і підводного світів. Навіть дорослим буде цікаво здійснити незвичайні подорожі углиб Землі та на океанічне дно.

Перегорнути та придбати зі знижкою.

7. «Сузір’я Курки» Софії Андрухович та Мар’яни Прохасько. Це дитяча книга з недитячим змістом. Казковий сюжет, в котрому є пригоди, справжнє життя, містика, страхи, зв’язок людини з навколишнім світом, органічно поєднує цілі покоління. У центрі сюжету – бабуся Марія та її курка Марічка, а також цілий світ навколо них. Він живий, сповнений істот, відкриттів, співпереживання. Він – зрештою – добрий. В ньому – всі і все між собою пов’язано.

Перегорнути та придбати зі знижкою.

knygy

COMMENTS

DISQUS: 0