У Львові вперше видали біографію блаженного священномученика Климентія Шептицького

150-ліття від дня народження блаженного священномученика Климентія Шептицького будуть відзначати 17 листопада 2019 року. Про це йдеться на сайті «Західної інформаційної корпорації».

wikipedia.org

З цієї нагоди у Львові опубліковано першу біографію брата митрополита Андрея Шептицького під назвою «Казимир граф Шептицький – отець Климентій: польський аристократ, український ієромонах, екзарх Росії та Сибіру, Архімандрит Студитів, Праведник народів світу, блаженний Католицької Церкви».

Презентація книги відбудеться у Львові 22 грудня о 15.00 в Архикатедральному соборі Святого Юра, площа святого Юра, 5.

Про це IA ZIK розповів автор цієї монографії, науковець доктор філософії Іван Матковський, працівник кафедри політології та міжнародних відносин НУ «Львівська Політехніка».

Довідка ЩZ: Священномученик Климентій Казимир Шептицький – Блаженний Католицької Церкви, церковний діяч і архімандрит монахів Студійського уставу, брат митрополита Андрея Шептицького, народився на Львівщині. Під час Голокосту рятував і переховував євреїв. Став фактичним очільником Греко-католицької церкви, коли в 1945 році всі греко-католицькі єпископи були арештовані радянською владою і відмовилися переходити до контрольованої на той момент НКВД православної церкви. 5 червня 1947 архімандрит Климентій був заарештований більшовиками у своїй келії під час вечірньої молитви. Засуджений більшовиками на 25 років, неодноразово піддавався фізичним і моральним тортурам. Помер архімандрит Климентій Шептицький 1 травня 1951 року Владимирському централі. Похований під його стінами, могилу відшукати не вдалось.

У 1991 році архімандрита Климентія Шептицького, Прокуратурою УРСР, посмертно було реабілітовано. 1996 року отримав звання «Праведник народів світу» за порятунок євреїв під час Другої світової.

Отець Климентій Шептицький був беатифікований Папою Римським Іваном Павлом ІІ 27 червня 2001 року у Львові під час офіційного візиту Святійшого Отця в Україну.

COMMENTS

DISQUS: 0