В поліції розповіли про кіборгів, які після захисту ДАП продовжують служити країні у лавах МВС

Цими днями Україна згадує кіборгів, полеглих у боях за Донецький аеропорт. 242 дні наші воїни захищали цей маленький клаптик української землі. Залізобетонні конструкції будівлі не витримали ворожих атак, але кіборги вистояли. На офіційній сторінці МВС України у соціальній мережі Facebook розміщена розповідь про тих військових, які змогли вижити у тих страшних подіях, але не покинули службу народу України.

Понад три тижні у жовтні 2014-го безпосередньо у новому терміналі ДАП вела ефективні та інтенсивні бої зведена рота з 79-ї окремої аеромобільної бригади ВДВ ЗСУ під командуванням Євгеній Жуков, який після тих подій став відомим під позивним «Маршал». У ті дні, попри численні ворожі артобстріли, десантникам вдалося утримати позиції та завдати значних втрат противникові. Вдруге Євген зайшов у аеропорт у середині листопада.

Так само у складі 79-ї бригади у жовтні 2014-го боровся за ДАП і Віталій Горкун. Тоді наші воїни дали опір масовим атакам: ворог не лише не реалізував свої зухвалі наміри, а й зазнав значних втрат. У другу ротацію Віталія до аеропорту, в листопаді, були знищені майже всі позиції «кіборгів».

Наприкінці листопада 2014-го у складі тієї ж 79-ї аеромобільної боронив Донецький аеропорт Андрій Богуш. Обстріли по кілька разів на день, єдиний ненадійний сховок від куль суперника – колони, постійні спроби проникнення та контактні бої… Та Андрій два тижні з дня в день давав відсіч ворогу з так званої позиції «Ромео» – крайній перехід між старим і новим терміналом.

Сьогодні ці «кіборги» продовжують служити країні й народові на правоохоронній ниві: Євген Жуков очолює Патрульна поліція України, Віталій Горкун – Патрульна Поліція Маріуполя, Андрій Богуш – Патрульна поліція Сєвєродонецька, Лисичанська та Рубіжного. І, хоч минуло два роки, вони, як і всі, хто живим вийшов з того пекла, пам’ятають кожну мить у аеропорту, де полягли безстрашні й віддані Вітчизні побратими.
Й ми пам’ятаємо кожного з них!

Нашим захисникам, героям, які вижили і які полягли, вічна слава, шана та пам’ять!

COMMENTS

DISQUS: 0