Відновлення санавіації: на даху Інституту серця приземлився гелікоптер з пацієнткою в комі

Вертоліт ДСНС України транспортував до столиці важкохвору дівчинку з Маріуполя. Про це повідомляє прес-служба ДСНС.

17 вересня о 14:03 вертоліт ДСНС України здійснив посадку на даху столичного Інституту серця. На борту перебувала 8-річна Поліна з Маріуполя. У дівчинки важка хвороба серця, яка потребує негайного лікування. Рішення про транспортування за допомогою авіації було прийняте, зважаючи на невтішні прогнози місцевих лікарів, які попередили, що дитина може не пережити довгий переїзд до Києва. Тож, як тільки стан Поліни вдалося стабілізувати, вертоліт ДСНС України негайно вилетів з Маріуполя.

www.facebook.com/MNS.GOV.UA

Пацієнтку зустрічав особисто директор Інституту серця, лікар-кардіохірург – Борис Тодуров. За його словами, на вертолітний майданчик закладу вперше за десять років здійснена посадка авіаційної техніки з важкою пацієнткою на борту. Він щиро подякував екіпажу ДСНС за допомогу у транспортуванні дівчинки. «Дуже багато часу витрачається на те, щоб перевезти до нашого Інституту важкохворих пацієнтів наземним транспортом. Завдяки можливості використовувати авіацію та завдяки тому, що є така техніка у нас в Україні — ми можемо врятувати безліч життів, для яких час має вирішальне значення», – зауважив Борис Тодуров.

Стан дівчинки наразі важкий і вона перебуває у комі. І поки що зарано прогнозувати, як складеться її доля. Однак той факт, що за десять років вдалося змінити спосіб перевезення пацієнтів до Інституту серця у Києві за допомогою авіаційної техніки, дає можливість лікарям врятувати ще більшу кількість життів. Цей випадок також підтверджує те, що для рятувальників ДСНС навіть у день професійного свята, чи у будь-який інший день, найголовнішим пріорітетом завжди є допомога та порятунок людського життя.

Відповідне відео опублікував на своїй офіційній сторінці у соціальній мережі Facebook і Борис Тодуров.

“В спасінні восьмирічної дівчинки беруть участь багато людей. Так і має бути, держава повинна забезпечити медичну допомогу будь-якому пацієнту, не зважаючи на витрати,” – написав пан Тодуров.

COMMENTS

DISQUS: 0