Запущено курс про боротьбу з корупцією від ProZorro на ВУМ ONLINE

На платформі громадянської освіти ВУМ online стартував новий курс для громадських активістів “Боротьба з корупцією в державних закупівлях”. Цього разу досвідом ділиться екперт ProZorrо, член ГО “Прозорі закупівлі” та автор програми “Академія майстерності закупівель” – Марина Трепова. Про це повідомляє прес-служба ВУМ.

У цьому курсі слухачі дізнаються як моніторити та контролювати державні закупівлі: де і як можна знайти корупційні складові та відслідковувати нечесні тендери, що треба робити в таких випадках – куди йти і як оскаржувати підозрілі тендери.

Цей курс буде корисним для діячів бізнесу та всіх українців, які бажають бачити свою державу вільною від корупції.

Тема курсу, на жаль, є надзвичайно актуальною. Корупція сьогодні є основною причиною важкого економічного стану держави та неефективності органів влади. Сфера державних закупівель – одна з найбільш корумпованих. За даними Служби безпеки України та Національного інституту стратегічних досліджень, під час проведення процедур держзакупівель від 50 до 75% бюджетних асигнувань здійснювались з порушеннями. Втрати від корупційних угод становили 35-52 млрд грн Державного бюджету щорічно.

На платформі ВУМ online також набуває популярності курс “Як полагодити світ навколо себе: практичний путівник з громадського активізму”. Автори курсу: Арсеній Фінберг та Анастасія Леухіна, досвідчені громадські активісти. Вони пояснюють як реалізувати власний соціальний проект. Курс дає чітку відповідь на запитання: з чого почати? як налагодити системну роботу проекту? як взаємодіяти з органами влади? де знайти фінансування?ProZorro – електронна система публічних закупівель за принципом «всі бачать все». Основана мета системи – зниження корупції під час закупівель за публічні кошти, досягнення максимальної ефективності та економії.

ВУМ – освітня громадянська ініціатива, яка виникла під час «Революції Гідності». Зі сцени на Майдані читали лекції активісти: практики з бізнесу та соціальної сфери, викладачі бізнес шкіл, громадські та культурні активісти.

ВУМ online – українська онлайн-платформа громадянської освіти, ключовий проект ВУМ.

Secretary Kerry Joins British Prime Minister on Panel at Anti-Corruption Summit

IIP Photo Archive / www.flickr.com
COMMENTS

DISQUS: 0